Galatasaray’ın Fransız futbolcusu Lionel Carole, teknik direktör Jan Olde Rienkerink’in takımın başında kalmasına sevindiğini söyledi. Hollandalı hocanın çalıştığı dönemde takım içindeki uyumun arttığını belirten başarılı oyuncu, “Hocamızın oyun felsefesini ve sistemini biliyoruz” dedi.

Fransız sol bek, Galatasaray’a daha fazla katkı sağlamak istediğinin altını çizerek “Son haftalarda etkili olabileceğim koşullar oluştu. Kontratım var. Kendimi burada kanıtlamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Ben yönetimden kart cezası almadım

Lionel Carole, geçen sezon forma giymek için çok zorluklar çektiğine değindi ve sarı kart cezası konusunda da şunları açıkladı. “Oynayamadığım dönemler oldu. Galatasaray gibi takımlarda forma rekabetinin üst seviyede olması çok iyidir. Ceza konusuna gelince bu yönetim ile futbolcular arasında. Benim herhangi bir cezaya çarptırılmam söz konusu olmadı. Bu konuyla ilgili bir para da ödemişliğim yok. Her görülen sarı karta ceza verilmediğini biliyorum. Pozisyon gereği değil daha çok davranış sebebiyle görülen sarı kartlara cezalar kesildi.”

Terörün nerede olduğunun önemi yok

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısının kendilerini nasıl etkilediğine yönelik bir soru üzerine Carole, “Bu konuyla ilgili takımın içinde fazla konuşma olmadı. Her türlü terör saldırısı çok üzücü. İnsanlar için çok acı durumlar. Bunun nerede olduğunun bir önemi yok. Dünyanın herhangi bir yerinde olabilir.” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak