TİYATRO

tiyatro

Bir Delinin Hatıra Defteri turnede

Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem bir performansla oynadığı, Bir Delinin Hatıra Defteri haziran ayında turnede. İzleyicilerden büyük ilgi gören ve her gittiği yerde kapalı gişe oynayan oyun yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alıyor. Gogol’un yazdığı ve Cemil Emüler’in uyarlayıp yönettiği oyun 20 ve 21 Haziran’da İzmir Bostanlı Suat Taşer tiyatrosunda, 23 Haziran’da Adana Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi, 25 Haziran’da Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde ve 27 Haziran’da Mersin Yenişehir Atatürk Kültür merkezinde sahnelenecek.


KONSER

reggae

Antalya’da reggae vakti

Eğer reggae müziği seviyorsanız istikametiniz Antalya olmalı. 1978 yılında İngiltere’de kurulan reggae müzik grubu UB40, Expo 2016 Antalya’da hayranlarıyla buluşuyor. Reggae müziğinin efsanevileşmiş grubu UB40, kurucu üyeler Ali Campbell, Astro ve Mickey Virtue’nin tekrar bir araya gelmesiyle Expo 2016 Antalya’da 25 Haziran 2016 tarihinde Kır Aktivite Alanı’nda! 30 yılı aşan başarılı bir döneme imza atan UB40’nin birçok altın ve platinyum satan albümleri, Grammy adaylıkları ve 70 milyondan fazla albüm satışları oldu.


SERGİ

pera-muzesi

Pera Müzesi’nde ilginç koleksiyon 

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan seçilmiş yapıtlar Pera Müzesi’nde sergileniyor. Bu seçki bizleri sanatın rehberliğinde diplomasi tarihinin dolambaçlı yollarında gezdirirken ilgi çekici kişiliklerle tanıştırıyor. Elçiler ve ressamlar, resimlerin sessiz ama bir o kadar da zengin ve renkli diliyle bizlerle konuşmaya; raporlarını, mektuplarını sunmaya, kendi çağlarını, dünya görüşlerini, gezip gördüklerini anlatmaya devam ediyorlar. Onların bu olağanüstü öykülerini dinlerken kaybolmuş bir çağın güzellikleri kadar görkemine de kapılmamak elde değil…


FESTİVAL

viyana-senfoni

Kapanış Viyana Senfoni’den 

30. Uluslararası İzmir Festivali’nin kapanış konserini 25 Haziran’da Efes Antik Tiyatro’da Viyana Senfoni Orkestrası yapacak. Klasik müzik dünyasında tartışmasız önemli bir ağırlığa sahip Viyana ekolünün önde gelen temsilcilerinden Viyana Senfoni Orkestrası’nı, 2014 yılında ‘Yılın Şefi’ seçilen genç kuşağın yıldız isimlerinden Pablo Heras-Casado yönetecek. Temelleri 1900 yılında atılan Viyana Senfoni Orkestrası’na, Efes konserinde günümüzün en iyilerinden, Alman-Japon piyanist Alice Sara Ott eşlik edecek.

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak