GÖSTERİ

anadolu-ateşiAnadolu Ateşi Pera’da yanıyor

Mustafa Erdoğan yönetimindeki Anadolu Ateşi bu kez yenilenmiş haliyle Fire of Anatolia Pera olarak İstanbul’un kalbinde, Beyoğlu’nda yanacak. Tarih, kültür-sanat ve eğlencenin 24 saat yaşadığı Beyoğlu, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun 15 yıllık coşkusu artık İstanbul’un ayrılmaz parçası haline getirecek. Yarı gerçek yarı düşsel bir İstanbul’un anlatıldığı Fire of Anatolia Pera, dinsel, tarihsel, masalsı, gerçeküstü, esrarengiz ve efsanevi kurgusuyla her Çarşamba ve Cumartesi akşamı Beyoğlu Grand Pera Emek Salonu’nda saat 21:00’de düzenli olarak sahne alacak.


KONSER

deep

Deep Purple efsanesi Antalya’da

Deep Purple müzik tarihinin gelmiş geçmiş en büyük gruplarından biri. Modern rock ve heavy metal sound’unun köşe taşlarından efsanevi grup, 5 Temmuz’da Antalya’da olacak. Shades of Deep Purple isimli 1968 tarihli ilk kayıtlarından bu yana 100 milyonu geçen albüm satışı ile Deep Purple, müzik dünyasında efsaneleşmiş ismini “dünyanın en gürültülü grubu” olarak halihazırda yer aldıkları Guinness Rekorlar Kitabı’na da taşıdı. Topluluk, Expo 2016 sahnesinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.


TİYATRO

gunes

Güneşin sofrasında Nazım ile Bercth

Genco Erkal yeni oyununda 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i güneşin sofrasında bir araya getiriyor. İki ozan Güneşin Sofrasında-Nâzım ile Brecht’te; iki yüz kişilik açıkhava tiyatrosunun tarihî ortamında keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar. Oyun 8 Temmuz’da Mahmut Paşa Konağı Açıkhava Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşacak.


MÜZİK

yildizli

Yıldızlı gecelerde bir Süperstar

Süperstar Ajda Pekkan, yaza damgasını vuracak konserler serisinde Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında hayranlarıyla buluşacak. Süperstar, 5 Temmuz’da Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, 21 Temmuz’da Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde olacak. En hit şarkılarını seslendirecek olan Süperstar bu yazın dillerden düşmeyecek konser serisine imzasını atacak. Muhteşem sesi ve sürprizlerle dolu sahnesi ile Süperstar’ın konserlerini kaçırmamak için yerinizi şimdiden ayırtın.

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak