Yeni Hayat, İnternet

Rolls-Royce Motor Cars, üstü açık ‘Dawn’ modelini İstanbul Boğazı’nda tanıttı.

Rolls-Royce Silver Dawn’ın 1940 ve 1950’lerdeki zarif ve zamana yenik düşmeyen üstü açık arabalarından ilham alan ‘Dawn’ modern, dört koltuklu süper lüks üstü açık mimariyi bir araya getirdi.

Dünyadaki en eşsiz üstü açık araç deneyimini sunan otomobil, açıldığında dünyanın üstü açık en sessiz arabası olan çok katmanlı, açılır kapanır kumaş bir tavana sahip. Rolls-Royce Motor Cars ailesinin dördüncü özgün modeli olan Dawn, iyi bir performans sunan 6.6 litre çift turbolu V12 motora sahip.

Rolls-Royce Motor Cars´ın Bölge Satış Müdürü Robert Barnes, “Bu ödüllü üstü açık coupé, cazibeli lüksün, stilin ve güzelliğin somut bir örneğidir. Onu kısa bir zaman içinde rahatlatıcı bir gün batımının keyfinin çıkarken Istanbul’da ve Akdeniz’in muazzam bir güzelliğe sahip sahil yollarında görmek için artık sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Teslimatları birkaç hafta içinde başlayacak olan Dawn, Süper lüks otomobil üreticisinin Wraith, Ghost, Ghost Extended Wheelbase, Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé and Phantom Coupé’nin ardından sekizinci modeli.

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak