Beşiktaş’ta transfer yetkileri törpülenen Erdal Torunoğulları yönetimden istifa etti. Ahmet Bulut odaklı menajer lobisi tartışmalarının odağında yer alan Torunoğulları ile Başkan Orman’ın arasını, ilk önce Fabricio’nun alınması açtı.

Beşiktaş yönetiminde beklenen ayrılık gerçekleşti. Başkan Fikret Orman ile ters düşen Erdal Torunoğulları istifa etti. Transfer yetkisi elinden alınan Torunoğulları’nın görevi bırakmasında, menajer lobisi haberleri ve Ahmet Bulut polemiği etkili oldu. Başkan Fikret Orman, Bulut’a tavır almayınca kırılan Torunoğulları pek de sürpriz sayılamayacak karara vardı.

İddiaya göre; Orman ile Torunoğulları arasındaki asıl çatlak; Fabricio Agosto Ramirez’le el sıkışılmasıyla başladı. Ekim 2015’te İstanbul’a gelen İspanyol kaleci idmanlara çıkmak istese de o dönem mukavele işlerlik kazanmadı. Yetki belgesi verildiği ileri sürülen FIFA menajeri Özkan Doğan aracılığıyla yapılan anlaşma, Ocak 2016’da yine yürürlüğe giremedi. Çünkü Deportivo’nun kontratını feshettiği Fabricio, 2015 yazının büyük bölümünü tedavide geçirmişti. Üstelik yanlış operasyon sebebiyle sağ ayağındaki çapraz bağ yırtığı tekrarladı. Bunun üzerine Ukrayna temsilcisi Dnipro’dan Denys Boyko getirildi. Fabricio olayına kızan Orman, mayıs ayındaki seçimde Torunoğulları’nı listeye yazdı; ama sadece ‘Dış İlişkiler ve UEFA’dan Sorumlu’ sıfatını verdi.

Fabricio’nun Siyah-Beyazlı formayı giymesiyle tartışmalar yeniden alevlendi. Her yıl 100’er bin Euro artan 1,1 milyon Euro’luk ücretin dışında 1,5 milyon Euro’luk imza parası dedikoduları, İspanyol eldiven için fazla bulundu. Yüksek maliyetli yıldızların bonservislni düşürmesiyle taraftarın gönlünü fetheden Torunoğulları’nın adı, son zamanlarda Ahmet Bulut ile birlikte anıldı. Bulut, “Mario Gomez’i Torunoğulları bitiremedi. Uçağa bindim, Fiorentina’yı 1.000 Euro’ya ikna ettim.” dedi. Torunoğulları, “Küstahça beyanlar. Başkanımız açıklama yapacaktır.” cevabını verdi. Ancak Orman, “Ahmet Bulut bize çok faydalı oldu.” cümlesini kurunca Torunoğulları noktayı koydu: “Bu saatten sonra kalmanın anlamı yok.”

Lanus Kulübü, Gustavo  Gomez’de ‘tok satıcı’

Beşiktaş’ın peşinde olduğu Paraguaylı stoper Gustavo Gomez için Lanus’ta flaş gelişmeler yaşanıyor. Arjantin kulübünün başkanı Nicolas Russo, Victor Ayala için bir Arap takımıyla anlaştıklarını, Gomez’de artık ‘tok satıcı’ rolünü oynayacaklarını belirtti. Russo, daha önce de Oscar Benitez’i Benfica’ya gönderdiklerini ve ekonomik olarak rahatladıklarını dile getirdi. Öte yandan Kartal, Barcelona’nın Fransız savunmacısı Jeremy Mathieu’ya talip.

Zoraki barış Sosa’yı güldürmedi

Beşiktaş’ta Jose Sosa belirsizliği devam ediyor. Ülkemizdeki terör olaylarını gerekçe gösteren ve ayrılmak isteyen Arjantinli yıldız, önceki akşam gerçekleştirilen antrenmana katılmıştı. Teknik Direktör Şenol Güneş ile iki kez görüşen Tangocunun keyifsiz hali, ‘zoraki barış’ iddialarını güçlendirdi. 13 idmanı kaçıran Sosa ise disiplin talimatnamesine göre cezalandırılacak. Başkan Fikret Orman’ın, “Bahanesine ancak kuşlar inanır. Zekamla oynamasın, bedelini çok ağır ödetirim.” dediği tecrübeli futbolcunun gönlü, gitmekten yana. Milan ile sezon arasında masaya oturduğu ortaya çıkan 31 yaşındaki orta saha, Siyah-Beyazlılar ile teklifi 5 milyon Euro’ya kadar çıkaran İtalyanlar arasında anlaşma sağlanması halinde Çizme’nin yolunu tutacak.
MEHMET TUFAN İSTANBUL

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak