Marka-Ünlü işbirlikleri, doğru yapıldığı takdirde iki tarafın da cebini dolduruyor. Yalnız markalar bu konuda çok dikkatli olmalı. Zira ünlülerin seveni kadar nefret edeni de bol.

Kanye West de bunlardan biri. Kabul edelim adam kendinden söz ettirmeyi biliyor. Kimi rap şarkılarıyla anıyor onu kimiyse saçmalıkta tavan yaptığı anlarla. Kah mikrofonu kapıp sahneye fırlayarak Taylor Swift’e  “O ödül Beyonce’nin hakkıydı.” der, kah Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e nedense Twitter’dan seslenerek 1 milyar dolar ister. Kanye’dir ne yapsa yeridir deyip geçiniz. Neyse konumuz bu kez kendisinin skandalları değil. Adidas ile giriştiği işbirliği.

Adidas ve Kanye West, Yeezy koleksiyonu ile sıra dışı bir iş birliğine imza atmıştı. Yeezy Boost ayakkabıları deyim yerindeyse yok satmıştı. Hatta kısa zamanda çakmaları bile türedi. Şaşırdık mı, hayır. Asıl şaşırtan bu işbirliğinin sabun köpüğü çıkmayışı oldu.  Anlaşma çerçevesinde West ve Adidas arasındaki işbirliği kıyafetleri ve aksesuarları kapsayacak şekilde genişleyecekmiş. Adidas, önümüzdeki dönemde sadece Yeezy ürünlerinin satılacağı mağazalar da açacak deniyor. Ürünlerin fiyatlarıysa hayli tuzlu.

Ayakkabılar kimi internet sitelerinde 1000 dolara kadar çıkıyor. Bu sebeple de çakma ürüncülere gün doğacak gibi. Bakalım, Kanye kıyasıya rekabetin olduğu sektörde tutunabilecek mi?

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak