Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Emlak Konut ile imzalanan Riva ve Florya arazisini kapsayan protokol için divan kurulu üyelerine bilgi verdi. Özbek, kulübün borcunun 1.5 milyara ulaştığını belirterek çıkış yolunun mevcut gayrimenkuller olduğunu söyledi.

Florya Tesislerinin artık yetersiz kaldığını da belirten Dursun Özbek, üyelere şu bilgileri verdi: “Emlak Konut ile yaptığımız protokolde 330 bin m2 üzerinden. Eğer 2 bin 300 dolardan m2’si satılsa 2,5 milyar dolar hasılat çıkıyor. İnşaat maliyeti 357 milyon Lira. Emlak Konut ile aramızdaki paylaşım oranımız yüzde 80’e 20 olacak. Burada bizim payımıza minimum 330 milyon dolar gelir kalacak. Florya gibi şehrin merkezinde kalan bir arsanın bu şekilde kullanılması gereksiz bir lüks. Bu arazinin de gayrimenkul satışı ve paylaşımı ile 530 milyonu Galatasaray’a kalacak. Borç yüzünden senede 120 milyon lira faiz ödüyoruz.”

Eski yöneticilerden Adnan Öztürk, “Başkanımız çivi bile çakacaksan genel kurul ile izni ile yapmasını takdirle karşıladım. Bu kadar detaylı ve hayati bir kararın sadece başkanın inisiyatifine bırakılmasını kabul etmem mümkün değildir. Genel kurul toplanmasını teklif ediyorum.” dedi.

Işın Çelebi de bu projelerden zararın 500 milyon dolar olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi: “Sayın başkan Emlak Konut ile tek başına görüşmemeliydi. Riva’da biz daha önce değerlendirme yaptık 500 milyon doları kabul etmedik. Bugün 330 milyon doları kabul etmemiz isteniyor. Galatasaray’ın bu işten kaybı 500 milyon dolardır. Siz istediğiniz kadar gülün Dursun Bey size göre CAS’tan ceza almayacaktık ceza aldık.”

GALATASARAY GÜNLÜĞÜ

  • Yeni transfer Emrah Başsan, basının karşısına çıktı. Galatasaray’ın iki aydır kendisiyle ilgilenmesinin transferinde etkili olduğunu söyledi.
  • Hazırlık maçında ön çapraz bağları kopan Koray Günter, 6 ay yeşil sahalardan uzak kalacak.
  • Porto’ya transfer olan Alex Telles, Galatasaray’a veda etti. “Umarım bir gün geri dönerim.” dedi.
  • İsviçre’de yeni sezon hazırlıkları kapsamında kamp yapan Galatasaray, günü iki antrenmanla tamamladı.
  • Galatasaray’ın eski kalecisi Morgan De Sanctis, Fransız ekibi Monaco’ya transfer oldu.

    YENİ HAYAT SPOR

Yorum yok

Bir cevap bırak