Şırnak’ın Beytüşebap ilçesinde, PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırılarda şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş 32 yaşındaki İsmail Demir memleketi Adana’da son yolculuğuna uğurlandı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla düzenlediği saldırılarda Jandarma Astsubay Üstçavuş İsmail Demir yaralandı. Hastaneye kaldırılan Demir tüm mühadalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Şehidin cenazesi uçakla Adana’ya getirildi. Buradan da helallik alınmak üzere Fevzipaşa Mahallesi’ndeki baba evine son kez götürüldü.

‘10 gün kalmıştı’

Baba Arif Demir, 4 oğlunun 3’üncüsü olan İsmail Demir’in naaşını metanetle karşılarken, şehidin eşi Zuhal, annesi Hayriye, polis olan kardeşleri Yunus ile Murat ve diğer kardeşi Muhammet Demir tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Oğlunu bir yıldır görmediğini belirten anne Hayriye Demir, kendisini sakinleştirmeye çalışan askere, “Bir yıldır onu görmedim. 10 gün sonra gelecekti. Gurur duyuyorum ondan ama çok acı komutanım çok acı, dayanamıyorum, içim yanıyor.” dedi. Şehidin cenazeye üniformasıyla katılan polis memuru kardeşi Murat Demir ise, “10 gün kalmıştı 10 gün. Şimdi burada al bayrağın altında yatıyor. Ama ses vermiyor.” dedi.

Şehidin 4 yıllık eşi Zühal Demir de göz yaşlarını tutamazken fotoğrafını çeken basın mensuplarına “Eşim kahraman gibi çatıştı şehit oldu. O benim için kahraman. Şehit oldu diye ağlamıyorum. Sadece onu artık göremeyeceğim için ağlıyorum.” dedi. Şehit eşi 3 yaşında oğlu Mahmut’u kucağına alarak bir süre ağladı. Cenaze namazını kıldıran Adana Müftüsü Arif Gökce, “Hafta geçmiyor ki bir askerimizi bir polisimizi şehit olarak musalla taşına yatırmıyoruz olsun.” dedi. Demir’in cenazesi Asri Mezarlık’taki şehitlikte toprağa verildi.

Şırnak Adana Mhaber

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak