Mesajla paylaşılan video ve fotoğrafların (snap’lerin) kısa sürede kaybolması özelliğiyle ünlenen Snapchat, Memories (Hatıralar) ismini verdiği yeni özelliği ile ‘snap’ arşivinizi organize etmenizi ve uzun vadeli paylaşabilmenizi sağlayacak.

Daha önce Snapchat’i kullanarak oluşturulan içerik, telefonunuzda kayıtlı durabiliyordu ancak artık Snapchat’in sunucularında da kaydedilebilecek. Kamera geçmişinizi arayıp nerede ve hangi tarihlerde fotoğraf ya da video çektiğinizi bulabilecek ve böylece kolayca hikâyeler (stories) hazırlayabileceksiniz.

Snapchat bu özelliği tanıtırken, insanların telefonlarını birbirine vererek seyrettirdikleri bazı hikâyelerin, tamamen erişilebilir olmasını istediklerini söylüyor. Yine de My Eyes Only (Sadece Benim Gözlerim) özelliği ile bazı mahrem paylaşımlarınızı bir şifre ile saklama imkânınız var.

Günlük 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Snapchat’in ‘kalıcı’ paylaşımlara yönelmesi Facebook ve Instagram için ciddi bir rekabet. Özellikle gençlerin Snapchat’i daha çok tercih etmeye başlaması, özellikle Facebook’u bu alanda daha agresif politikalara sürükleyecek gibi.

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak