Yeni Hayat, İnternet

Star Trek oyuncularından Anton Yelchin’in otomobiliyle yaptığı kazada hayatını kaybetmesinin sebebinin otomobilin arızalı vites kolu olduğu iddia edildi.

Olay mahallinde inceleme yapan polise göre, Yelchin’in park yerinde çalışır vaziyette bırakıp aracın arkasındaki bahçe kapısına gitti. Otomobil, yerin eğimi nedeniyle vites ‘N’ konumdayken geri geri kayarak ünlü yıldızı araç ile duvar arasında sıkıştırdı. Polis, Yelchin’in cesedinin bulunduğunda otomobilin halen çaloştığını açıkladı.

ARAÇ SAHİPLERİ UYARILMIŞTI!

Yelchin’in ölümüne sebep olan otomobil, Nisan ayında Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği A3 tarafından geri çağırılan 2015 Jeep Grand Cherokee’di. Bu kuruluş, sürücüleri otomobilin vitesininin park halindeyken aniden boşalabildiği, otomobil çalışırken araçtan ayrıldıklarında yaralanabilecekleri ve park freninin tutmadığı konusunda uyarmıştı.

117 KAZA MEYDANA GELDİ

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği’ne göre, arızalı vites kolu en az 117 kazaya ve 28 yaralanmaya neden oldu. Ancak Grand Cherokee’nin vites kolu tasarımına bağlı hiçbir ölüm vakası bulunmadığını belirtti.

ANA FAKTÖR OLARAK BAHSEDİLMEDİ

Müfettişler şu ana kadar, Yelchin’in ölümünde ana faktör olarak vites kolundan bahsetmediler. Kazanın nedenin tamamen aydınlanmasının birkaç gün ya da hafta sürebileceği belirtiliyor.

Yorum yok

Bir cevap bırak