Haydi saldır Trenk

vzynAvusturya, Almanya ortak yapımı Küçük Şövalye Trenk, Ortaçağ’da baş gösteren bir ejderha sorununu etrafında şekilleniyor. Duke, bununla mücadele edecek bir turnuva yapmak için kolları sıvar. Kazananın bir dilek hakkı olacaktır. Köylerden birinde kendi halinde yaşayan Trenk’in babası haksızca zindana atılmıştır ve Trenk babasını kurtarmak için savaşmayı öğrenmek zorundadır. Ejderha ile savaşmak için bir açık kollayan Trenk’in arkadaşı Zink turnuvaya katılır ama kaybeder. Babasının zindanda olması yüzünden de köyde güçlü erkek sayısı azalmıştır ve iş Trenk’e kalmıştır. Trenk ve arkadaşları kötü Wertolt tarafından kapana sıkıştırılan ejderha ile savaşmaya çalışırken bu ejderhanın bilinmeyen bir yönünü keşfeder.

KÜÇÜK ŞÖVALYE TRENK (Trenk, The Little Knight)
Yönetmen: Anthony Power
Tür: Animasyon


Nereden nereye!

vzyn1Babaannem, kâğıtların geri dönüşümü üzerinden bir insanın dönüşümüne, mazide yaşadıklarına ve iç hesaplaşmalarına odaklanıyor. Mehmet varlıklı bir ailenin çocuğudur. Bir gece trafik kazasında annesini ve babasını kaybeder. Başına gelen bu kötü olay aslında onun için çok zor bir sürecin başlangıcıdır. Mehmet bir süre sonra annesinin ve babasının yaptığı dolandırıcılıklar yüzünden her şeyini kaybeder ve bir gece hayatına son vermeyi dener. Hastanede gözlerini açtığında karşısında babaannesi Zehra Hanım’ı bulur. Babaannesi torununa bundan sonraki hayatını onu iyileştirmeye adayacağını söyler.

BABAANNEM
Yönetmen: Serkan Özarslan
Oyuncular: Meral Çetinkaya, Mehmet Can Mincinozlu, Tuna Kiremitçi, Özgül Koşar, Sertaç Ekici, Neslihan Günydın Aka


Baba oğulun kaçış planı

vzyn12İzleyicinin ödüllü film Sığınak ile tanıdığı Jeff Nichols’un hem yazıp hem yönettiği Midnight Special, bilimkurgu sevenler için bu hafta iyi bir tercih olabilir. Bu yıl 35. İstanbul Film Festivali’nin açılışını yapan ve Akbank Galaları bölümünde izleyiciyle buluşan Midnight Special, Berlin Film Festivali’nde de Altın Ayı için yarıştı. Sekiz yaşındaki oğlunun doğaüstü güçleri olduğunu fark eden baba, oğlunu koruyabilmek için bir kaçış planı yapar. Baba oğulun takımına Sarah ve Lucas da eklenir. Ekip, bildikleri korunaklı yere peşlerindeki polislere ve çeşitli gruplara yakalanmadan varmaya çalışacaktır.

Midnight Special
Yönetmen: Jeff Nichols
Oyuncular: Michael Shannon, Joel Edgerton, Kirsten Dunst, Adam Driver

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak