Tek çare kazanmak!

soygun Haftanın bir diğer bilimkurgu seçeneği Simülasyon. Charles Barker’in yönettiği filmde en iyi online bilgisayar oyuncuları bir araya geliyor ve esrarengiz bir turnuva düzenliyor. Sanal gerçeklikte çığır açan bu yeni savaş oyununda birinci gelenin ödülü ise 100 bin dolar. Oyuncular, son teknoloji ile donatılarak hazırlanmış kıyafetleri ve ekipmanları sayesinde tamamen oyunun dünyasına giriyor. Kendilerini bir savaşın ortasında bulan genç oyuncular daha da büyük bir sürpriz beklemektedir. Bu simülasyonun gerçeklik seviyesi tahminlerinin çok ötesindedir: Oyunda ölürsen, gerçek hayatta da ölür müsün? Aksiyonla bilimkurgunun buluştuğu filmde tek çare kazanmak!

SİMÜLASYON (The Call Up)
Yönetmen: Charles Barker
Oyuncular: Max Deacon, Morfydd Clark, Ali Cook, Adriana Randall, Parker Sawyers


Hadi ispatla bakalım

hadi-ispatla

İran Brezilya ortak yapımı komedi filmi Ben Salvador Değilim’in yönetmenliğini Manouchehr Hadi yapıyor. Naser orta yaşlı inançlı bir öğretmendir. Eşi Elham ve kızı Sogol ile yaşamaktadır. Bir gün para dolu bir çanta bulur ve çantayı sahibine hiç beklemeden iade eder. Paranın sahibi Naser’in bu güzel davranışı karşısında ona bir para ödülü gönderir ama Naser onu da iade eder. Bunun ardından bir televizyon kanalı onu ve eşini olayı anlatmak üzere programa konuk eder. Naser ve eşi bir de Brezilya seyahati kazanır. Ancak seyahatin daha başında oradaki kültür farklılıklardan dolayı huzursuzluk duymaya başlar. Tatilde yanlışlıkla tanıştığı Angela adlı genç kadın Neser’i eski sevgilisi Salvador sanmaktadır. Naser kendisinin Salvador olmadığını kanıtlamak için kılı kırk yarar.

BEN SALVADOR DEĞİLİM (I Am Not Salvador)
Yönetmen: Manouchehr Hadi
Oyuncular: Reza Attaran, Yekta Naser, Carol Vidotti, Bri Fiocca, Mehdi Mehrabi


Soygunla gelen bela

simulasyon

Gerçekçi silahlı sahneleri insanları tedirgin edeceğinden Fransa’da ertelenen aksiyon filmi Soygun, Türkiye’de vizyona giriyor. Yanis ve çetesi için her şey yolunda gitmektedir. Soygunlar sorunsuzdur ama çetede yine de bir huzursuzluk vardır: Yanis’in kardeşi Amine payına düşenden memnun değildir. Amine, büyük bir soygunda kullanılan bir silahtan kurtulmak yerine onu satar. Ancak silahı bir uyuşturucu çetesi almıştır ve silah yüzünden başları derde girince, Yanis’i onlar için bir soygun yapmak zorunda bırakırlar. Soygundan sonra Yanis çaldıkları milyonlarca dolarlık uyuşturucuyla ilgilenmemesine rağmen bu çeteyle iş yapmak yine de bela getirir. Artık başta annesi ile bomba uzmanı Eric’in eşi olmak üzere bütün sevdikleri için tehlike çanları çalmaktadır. Yanis, sevdiklerini canı pahasına korumaya çalışırken silahlar hiç susmayacaktır.

SOYGUN (Braqueurs)
Yönetmen: Julien Leclercq
Oyuncular: Sami Bouajila, Guillaume Gouix, Youssef Hajdi, Jean-Philippe Puymartin, Kahina Carina

1 yorum

  1. İran filmi Ben Salvador Değilim çok iddaalı filme benziyor . Yenihayat gazeteme çok teşekkürler bize bu filmi tanıttı. Şuan avm ye gidiyoruz Filmin seansını öğrenip bilet alacağım.. İran sineması Candır.

Bir cevap bırak