Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Minik Erkekler Türkiye Şampiyonası İzmir’de oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi. Finale kadar oynadığı bütün maçları kazanan Yamanlar Koleji, final maçında da Ziraat Bankası Takımı’nı 2-0’lık skorla mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Maç sonunda büyük mutluluk yaşayan sporcular sevinçlerini kendilerini hiç susmadan destekleyen öğretmenleri ve aileleriyle paylaştılar.

Yamanlar Koleji Spor Kulübü Antrenörleri Hakan Gönül ve Aydın Polat Yıldız, “Kulübümüz mütevazı bütçesi ve kendi bünyesinde yetiştirdiği sporcularla, büyük ve köklü kulüplerin altyapılarını mağlup etmeyi başardı. Bize bu onuru yaşatan oyuncularımızı kutluyoruz.” dediler.

Karşıyaka Özel Yamanlar Ortaokulu Müdürü Muhammet Ali Toksoy da, bu türlü başarıların büyük fedakârlık gerektirdiğini vurgulayarak, “Bilimsel alanda kendisini kanıtlamış bir okul olarak sanat ve spora da ciddi destek oluyoruz. Okullararası müsabakalarda 5 yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olduktan sonra kuruluşumuzun ilk yılında profesyonel kulüp olarak da elde ettiğimiz bu Türkiye şampiyonluğu bizim doğru yolda olduğumuzun ispatı. Başta Voleybol antrenörlerimiz olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Şamiyona’da ilk iki sırada Yamanlar ve Ziraat Bankası takımları yer alırken, Beşiktaş Spor Kulübü üçüncü, Halkbank Spor Kulübü de dördüncü geldi.

Yorum yok

Bir cevap bırak