Yeni Hayat İnternet

Dünya çapında 20 yılda 13 milyon adetlik satış adedine ulaşan Clio, yenileniyor. Yeni Clio, full-LED Pure Vision farları ve yeni tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor.

Bursa’da da üretilen Clio’nun dış görüşünde full-LED Pure Vision aydınlatma sistemi entegre edilen farlar, yenilenen ön ızgara ve tampon alt hava kanalları dikkat çekiyor. Arka kısımda ise yenilikler arka aydınlatmalar ile birlikte difüzör çizgileri yeniden tasarlanmış.

Otomobilin iç mekanında döşemeler ve plastik aksamların dokunuş ve görsel kalitesi üst segment seviyesine çıkarılmış. Krom detaylar ise daha dingin ve mat bir görünüme sahip.

Yeni Clio’nun kaputunun altında altı kademeli şanzımanla birlikte daha güçlü ve verimli 110 HP güç üreten 1.5 dCi ve benzinli Energy TCe 120 motorlar yer alıyor. Bu iki motorla birlikte Clio’nun motor/vites kutusu seçeneği ise 11’e çıkıyor.

Teknoloji seviyesi daha da yükseltilen yeni Clio’da Media Nav Evolution ve Renault R-Link Evolution adıyla iki farklı bağlantı teknolojili multimedya sistemiyle sunuluyor. Clio ayrıca Bose ses sitemiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli oldu.

Otomobilde arka park sensörlerine ek olarak ön park sensörleri ve geri vites kamerası da sunuyor. Daha üst segment modellerde bulunan Easy Park Assist sistemi sayesinde park manevraları aracın kendisi tarafından yapılıyor.

Yeni Clio Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde yolarda görülmeye başlayacak.

Paylaş

Yorum yok

Bir cevap bırak